دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
قابل توجه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد؛
فرصت ثبت‌نام در کنکور دکتری سازمان سنجش را از دست ندهید
به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمیدرضا شریعتمداری؛
در سوگ دانشوری با دغدغه‌هایی علمی، فلسفی و دینی
دکتر مصطفی جعفرطیاری در یادداشتی مطرح کرد؛
راه برون‌رفت از مشکلات؛ راه و رسم بسیج است
در پیام مقام معظم رهبری مد ظله العالی به مناسبت هفته بسیج؛
بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره خداداد ملت ایران است
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب:
دانش و فناوری ایران در معرض کینه‌توزی بدخواهان است

ترجمه سه فصل و مقدمه کتاب THE MORAL VISION OF THE NEW TESTAMENT

 
تاریخ انتشار: 1399/08/26    

ترجمه سه فصل و مقدمه کتاب THE MORAL VISION OF THE NEW TESTAMENT

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجو مهدیه قاسمی با عنوان «ترجمه سه فصل و مقدمه کتاب THE MORAL VISION OF THE NEW TESTAMENT و مقدمه‌ای درباره جایگاه کتاب مقدس در اخلاق» روز دوشنبه 26 آبان‌ماه 1399 در سالن کنفرانس شهید بهشتی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.

در جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجو مهدیه قاسمی با عنوان «ترجمه سه فصل و مقدمه کتاب THE MORAL VISION OF THE NEW TESTAMENT و مقدمه‌ای درباره جایگاه کتاب مقدس در اخلاق»، دکتر حمید بخشنده به عنوان استاد راهنما، دکتر حمیده امیریزدانی به عنوان استاد مشاور و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدتقی انصاری‌پور به عنوان استاد داور حضور داشتند.

 

در چکیده این پایان‌نامه آمده است:

درباره منشأ فعل اخلاقی سه دیدگاه مطرح است: اخلاق خدامحور، اخلاق طبیعت‌محور یا عقل‌محور، اخلاق مبتنی بر شخص‌گرایی. دیدگاه اخلاق خدامحور بر اساس هدفمندی خلقت جهان مطرح می‌شود و انسان باید بر اساس متون مقدس اصول اخلاقی را یافته و هدف خلقت را تحقق بخشد. در اخلاق طبیعت‌محور یا عقل‌محور از عقل خویش در شناخت اهداف موجود در طبیعت بهره می‌گیریم و با استفاده از عقل، اصول اخلاقی را پیدا می‌کنیم. در اخلاق مبتنی بر شخص‌گرایی، انسان برای رسیدن به مقاصد و اهداف می‌تواند در طبیعت مداخله کند و آن را در جهت رشد تغییر دهد. از متون مقدس می‌توان به اناجیل اشاره کرد. سه کتاب مرقس، متی و لوقا اخلاق مسیحی را پایه‌گذاری می‌کنند که متمرکز بر شخصیت عیسی (مسیح‌شناسی) و شاگردی کردن او و فرجام‌شناسی با ادبیات متفاوت استوار است. این کتاب‌ها شامل ماجراهایی هستند که عیسی را معلم اخلاق معرفی می‌کنند و الگوهایی از رفتارهای درست و نادرست را ارائه می‌دهد. مهم‌ترین اصل اخلاقی حاکم بر عهد جدید، محبت است. خدا در بالاترین سطح از عشق و محبت قرار دارد؛ لذا از بندگان خود نیز چنین درخواستی دارد که به هم‌دیگر محبت بورزند. عیسی نیز به سبب همین محبت خود را فدا کرد. اصول اخلاقی که عیسی بیان می‌کند، این است که هم‌نوع‌تان را دوست بدارید، همان‌طور که خودتان را دوست دارید.


برچسب ها : پایان نامه, کارشناسی ارشد, دانشگاه ادیان و مذاهب, مهدیه قاسمی, حمید بخشنده, حمیده امیریزدانی, محمدتقی انصاری پور

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز