دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مسجدجامعی؛
تحلیلی از کرونا و نظم نوین اجتماعی
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان خبر داد:
اعطای کمک‌هزینه پژوهشی به مقالات نشریات جدید دانشگاه ادیان و مذاهب
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهراب صادق‌نیا:
بدگمانی به یکدیگر از جمله موانع تقریب مذاهب و ادیان است
به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید حسن اسلامی اردکانی
فیلسوفان دوچرخه‌سوار
به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب؛
تجربه موفق هم‌زیستی دین و علم
رئیس مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب:
تحصیل هم‌زمان در دو رشته؛ مزیت استثنایی دانشگاه ادیان و مذاهب است
با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه؛
سامانه پژوهشی اعضای هیئت علمی رونمایی شد

پذیرش بدون آزمون کارشناسی مجازی دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1399/06/23    

پذیرش بدون آزمون کارشناسی مجازی دانشگاه ادیان و مذاهب

پذیرش بدون آزمون؛ تحصیل مجازی؛ تخفیف شهریه و تطبیق دروس؛ امکان تحصیل هم‌زمان با یک رشته دیگر در دانشگاهای دیگر؛ امکان پذیرش از طریق آزمون اختصاصی دانشگاه در مقاطع بالاتر؛ آشنایی عمیق با مباحث اعتقادی و احکام فقهی و مسائل عمیق حقوقی.

پذیرش بدون آزمون؛ تحصیل مجازی؛ تخفیف شهریه و تطبیق دروس؛ امکان تحصیل هم‌زمان با یک رشته دیگر در دانشگاهای دیگر؛ امکان پذیرش از طریق آزمون اختصاصی دانشگاه در مقاطع بالاتر؛ آشنایی عمیق با مباحث اعتقادی و احکام فقهی و مسائل عمیق حقوقی؛ از جمله مزایای تحصیل در دو رشته کارشناسی «شیعه‌شناسی» و «فقه و حقوق اسلامی» دانشگاه ادیان و مذاهب است.

دکتر رحمان بوالحسنی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب از پذیرش دانشجو بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رحمان بوالحسنی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب در گفت‌وگویی درباره رشته‌های بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب یک مرکز دانشگاهی ویژه تحصیلات تکمیلی است اما با توجه به اهمیت تحصیل در مقطع کارشناسی و تأثیر مستقیم آن در توانمندی دانشجو در تحصیلات تکمیلی و نیز فراهم نمودن زمینه تحصیل علاقه‌مندان به رشته‌های دایر در دانشگاه ادیان و مذاهب از مقاطع پایین‌تر و آشنایی بیشتر دانشجویان با مباحث بنیادی دینی و حقوقی از سال‌های گذشته در دو رشته «شیعه‌شناسی» (کد رشته‌محل 15632) و «فقه و حقوق اسلامی» (کد رشته‌محل 15633) نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کرده‌ایم.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. زمان ثبت نام و انتخاب رشته تا تاریخ 07/07/1399 است و ثبت‌نام تنها از طریق تارنمای سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌پذیرد. داوطلبان باید دفترچه راهنما (متون و جداول) را بادقت مطالعه نمایند و حتی توصیه می‌شود در ابتدا پیش‌نویس تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو در مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال 1399 که مندرج در پایان دفترچه راهنما است، با دقت تکمیل نمایند و سپس بر اساس آن اطلاعات، اقدام به ثبت‌نام و انتخاب رشته نمایند.

دکتر بوالحسنی ضمن تأکید بر این که با توجه به عدم امکان فرصت تمدید، ثبت‌نام خود را به روز‌های پایانی موکول نفرمایند، گفت: دارا بودن دیپلم نظام آموزشی جدید (3-3-6) اعم از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و یا مدرک پیش‌دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا دیپلم نظام قدیم و یا مدرک فوق دیپلم (کاردانی) دانشگاهی و یا کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای تمام داوطلبان ضروری است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی درباره مزایای این شیوه آموزشی گفت: در این شیوه علاوه بر آن که نیازی به آزمون ورودی نیست و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود، تحصیل در این دو رشته به صورت مجازی خواهد بود. هم‌چنین عزیزانی که هم‌اکنون مشغول به تحصیل در مقاطع دیگر در دیگر دانشگاه‌ها هستند، می‌توانند به صورت هم‌زمان در یکی از این دو رشته نیز به تحصیل بپردازند که این مزیتی بسیار قابل توجه است.

مزیت دیگر این‌که علاقه‌مندان می‌توانند برای سال تحصیلی جدید، از تخفیف 40 درصدی شهریه بهره‌مند گردند. دیگر امکان فراهم شده، امکان تطبیق دروس داوطلبان طلبه با دروس حوزوی ایشان است که موجب کاهش هزینه تحصیل میشود.

 دیگر مزیت تحصیل در این دو رشته این است که داوطلبان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند از دو طریق آزمون سراسری و آزمون اختصاصی دانشگاه ادیان و مذاهب برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

وی در خصوص مدت زمان تحصیل و میزان شهریه این دوره‌ها گفت: مدت تحصیل در این دوره‌ها، هفت ترم است و با در نظر گرفتن تخفیف چهل درصدی شهریه، میزان شهریه هر ترم حدود 850 هزار تومان است.

داوطلبان برای استفاده از فرصت تخفیف چهل درصدی می‌توانند پس از اتمام مراحل ثبت‌نام، تصویری از صفحه ثبت‌نامی تهیه و از طریق یکی از پیام‌رسان‌های ایتا، واتساپ و یا تلگرام به شماره همراه 09136803477 ارسال نمایند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آموزش در این دوره‌ها، متن‌محور است و درسنامه‌های تهیه شده از تدریس اساتید از طریق سایت مرکز آموزش الکترونیکی و آزاد دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. علاوه بر متن، فیلم و صوت تدریس اساتید نیز در دروس اصلی از طریق سایت در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. کلاس آنلاین نیز برای تلخیص مطالب دروس اصلی و رفع اشکالات دانشجویان در اواخر هر ترم در دروس اصلی رشته در نظر گرفته شده است.

بوالحسنی در پایان گفت: مدرك دانش‌آموختگان این رشته‌های تحصیلی را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می‌کند و علاقهمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه ادیان و مذاهب و آشنایی با نحوه ثبت نام، با شماره تلفن 13-32802610-025 داخلی های 300، 303 و 324 و شماره همراه 09136803477 تماس بگیرید و یا به پایگاه اینترنتی دانشگاه به آدرس urd.ac.ir مراجعه نمایند.


برچسب ها : دانشگاه ادیان و مذاهب, کارشناسی, بدون آزمون, مجازی, غیرحضوری, رحمان بوالحسنی, شیعه شناسی, فقه و حقوق اسلامی

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز