دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

گفت‌وگوی ادیان بین ایران و اتریش تبدیل به یک الگوی جهانی شده است

 
تاریخ انتشار: 1398/02/14    

گفت‌وگوی ادیان بین ایران و اتریش تبدیل به یک الگوی جهانی شده است

سفیر اتریش ضمن بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب در دیدار سفیر اتریش که دکتر کارل هابسورگ رئیس انجمن بین‌المللی سپر آبی یونسکو نیز وی را همراهی می‌کرد،‌ گفت:‌ ما خواهان استمرار و گسترش روابط خود با اتریش هستیم. در دوره‌های کوتاه‌مدت دانشگاه ادیان و مذاهب همواره پژوهشگرانی از اتریش شرکت می‌کنند.

اشتفان شولتس سفیر اتریش در ایران نیز که برای سومین بار در دانشگاه ادیان و مذاهب حاضر می‌شد،‌ در این دیدار گفت: سال گذشته ایران و اتریش، بیست و پنجمین سال گفت‌وگوی ادیان را جشن گرفتند. این طرح و مدل گفت‌وگوی ادیان، برای اولین بار با ایران انجام شد و با الگو گرفتن از این گفت‌وگو، پنجاه کشور دیگر نیز با ایران وارد گفت‌وگو شدند. اولین ارتباطات مشترک بین ایران و اتریش به 700 سال پیش بازمی‌گردد. آنان برای اولین بار روابط با ایران را برقرار کردند. این بازدید که در زمان ابوسعید ایلخانی انجام شد، آن‌قدر در اتریش تأثیرگذار بود که پنجاه سال بعد از آن، دوک چهارم اتریش وصیت کرد که پس از مرگ، او را در کفنی منقش به نام الله و عباراتی در تمجید از ایلخانیان به خاک بسپارند.

وی درباره حضور دکتر کارل هابسورگ رئیس انجمن بین‌المللی سپر آبی یونسکو در ایران نیز گفت: وی برای افتتاح کمیته ملی سپر آبی ایران که وظیفه آن عمدتاً حفاظت سازمان‌دهی شده از آثار تاریخی و فرهنگی کشور ایران است،‌ به ایران سفر کرده است.

کارل هابسورگ نیز گفت:‌ من در هر بار سفر خود به ایران شاهد توسعه ایران هستم. امروزه جهان به گونه‌ای است که هویت‌ها مورد هدف قرار گرفته است و نه تنها از طریق حوادث مختلف بلکه گاه از سوی رسانه‌ها، هویت‌ها مورد هدف قرار می‌گیرد. ما به یک نقطه بسیار مهم در فعالیت‌های خود رسیده‌ایم و آن هم همکاری‌های آکادمیک است. مکانی مثل دانشگاه ادیان و مذاهب نقش بسیار مهمی می‌تواند در آگاهی جوانان نسبت به میراث فرهنگی‌شان داشته باشد.

ریاست دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشور ما در گسترش ادیان در جهان نقش داشته است. یکی از پادشاهان ایرانی،‌ بودا را شناخت و آن را در جهان گسترش داد. نشانش هم آن است که بامیان افغانستان جزو ایران بود و مجسمه‌های بودا در بامیان را پادشاهان ایرانی ساخته‌اند. زرتشت را ایرانیان در جهان گسترش دادند. مسیحیت به واسطه نشر این دین توسط ارامنه وامدار ایران هستند. یهودیان حیات خود را مدیون ایران هستند. وقتی یهودیان تحت فشار قرار گرفتند، کورش کبیر آن‌ها را نجات داد. مانی و مزدک نیز متعلق به ایران هستند. مدفن بسیاری از پیامبران الهی در ایران است.

در پایان این دیدار، لوح دانشگاه به دکتر کارل هابسورگ اهدا شد.


برچسب ها : اتریش, ایران, دانشگاه ادیان و مذاهب, گفتگوی ادیان

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز