دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

پایان کار نخستین دوره بین‌المللی «مطالعات زنان در اسلام و ایران»

 
تاریخ انتشار: 1397/12/19    

پایان کار نخستین دوره بین‌المللی «مطالعات زنان در اسلام و ایران»

نخستین دوره بین‌المللی «مطالعات زنان در اسلام و ایران» روز پنجشنبه شانزدهم اسفندماه 1397 کار خود را در دانشگاه ادیان و مذاهب به پایان برد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب که تجربه موفق برگزاری هشت دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی را به تجارب این دانشگاه اضافه کرده بود، امسال با برگزاری نخستین دوره بین‌المللی «مطالعات زنان در اسلام و ایران» گام نوینی در راه فعالیت‌های بین‌المللی برداشت.

در این راستا نخستین دوره بین‌المللی «مطالعات زنان در اسلام و ایران» از روز شنبه یازدهم اسفندماه 1397 کار خود را با سخنرانی سرکار خانم معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب آغاز کرد.

این دوره بین‌المللی برنامه‌های خود را تا شانزدهم اسفندماه 1397 با برگزاری کارگاه‌های مختلف در دو نوبت صبح و بعد از ظهر ادامه داد.

در این دوره که با هدف آشنایی با جایگاه زنان در اسلام و ایران و با رویکردی بین‌المللی برگزار شد، سیزده تن از استادان و دانشجویان دوره دکتری از کشورهایی هم‌چون اتریش، سوئیس، لبنان، آلمان، پاکستان، غنا و ... حضور داشتند.

شرکت کنندگان در این دوره پس از اتمام نشست‌های علمی خود، روز جمعه به سفر کاشان رهسپار شدند و به این ترتیب نخستین دوره بین‌المللی «مطالعات زنان در اسلام و ایران» به کار خود پایان داد.

گفتنی است هشتمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی، دوره بین‌المللی «ایران امروز» و کارگاه مشترک علمی دانشگاه ادیان و مذاهب و دانشگاه پادربورن از جمله فعالیت‌های بین‌المللی دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب در ماه‌های پایانی سال 1397 بودند.


برچسب ها : مطالعات زنان در اسلام و ایران, دانشگاه ادیان و مذاهب, دفتر همکاری های علمی و بین المللی

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز